O nás
  Fotogalerie
  Kontakt
      Akce     Podporují nás    

O nás

Jak to všechno začalo?

Občanské sdružení Maminy z újezdské roviny založilo na jaře roku 2001 pět maminek na mateřské dovolené. Prvotním impulsem byla snaha vybudovat a zprovoznit dětské hřiště na rohu ulic Sudějovická a Hulická, protože nebylo v té době pro děti v Újezdě žádné pěkné dětské hřiště. Jako soukromým osobám nám samozřejmě scházel vstupní kapitál. Proto se náš spolek rozhodl založit občanské sdružení a pokusit se realizovat pomocí finančních grantů své představy. Peníze jsme postupně získaly a díky nekonečné řadě brigád a zejména díky pomoci podobně smýšlejících přátel jsme změnily zarostlý pozemek v hřiště do jeho dnešní podoby.

Co děláme?

Kromě výstavby hřiště jsme se zaměřily na pořádání akcí pro děti. Každý rok organizujeme Klaunskou show, Čarodějnice, Lampionádu a Mikulášskou. Jednotlivé členky sdružení se dále aktivně podílí i na dalších aktivitách v obci.

Kolik nás je?

Rok 2011 byl pro sdružení "Mamin" zvláště složitý, protože jsme na vše zbyly vlastně už jen tři. Ale teď, když přišla „nová krev“ je vše znovu optimističtější. Užší jádro tvoří 9 maminek, které se aktivně zapojilo do realizací všech projektů. Další spřízněné duše nám pomáhají příležitostně v rámci svých možností.

Co bude dál?

Protože bez nadšení, touhy a lásky by Maminy nebyly, s velkou úctou děkujeme, že jedeme dál :o) Děti a jejich rodiče se mohou těšit na další krásné a i nové akce.